Tuhaf Dergi Sayı: 01 Nisan 2017

  • 7,00TL

  • Vergiler Hariç: 7,00TL

Zülfü Livaneli, Mazhar Alanson, Selim İleri, Ahmet Mümtaz Taylan, Hakan Günday, Gündüz Vassaf, Burak Aksak, İsmail Saymaz, Murat Uyurkulak, Tarık Tufan  başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen edebiyatçı, müzisyen ve gazetecileri  Tuhaf Dergi  etrafında bir araya geliyorlar.  Tuhaf Dergi , edebiyatın farklı alanları ve türlerinden beslenirken iddialı tasarımıyla okuyucularına yeni bir okuma alışkanlığı vaat ediyor.
 
Derginin ilk sayısının kapağında Fransız yazar ve filozof  Albert Camus  bulunuyor.  ‘Sana da öyle gelmiyor mu’  mottosuyla yola çıkan derginin ilk sayısında açılış yazısını  Ahmet Mümtaz Taylan  yazdı.  Senarist  Ercan Mehmet Erdem,  senarist ve oyuncu  Levent Kazak,  gazeteci  Nebil Özgentürk,  yönetmen, senarist ve şair  Barış Pirhasan,  müzisyen  Kalben ve  fotoğraf sanatçısı  Mehmet Turgut,  usta gazeteci  Selahattin Duman  gibi isimlerin yanında Türk edebiyatının en önemli isimlerinden  Ülkü Tamer  ve dünya edebiyatının önemli isimlerinden İsrailli yazar  Etgar Keret  de hikâyeleriyle her ay  Tuhaf Dergi ’de yer alacak. İlk sayıda  Tuhaf Dergi ’ye röportaj veren isimler ise Türk sinemasının en önemli kadın oyuncularından  Müjde Ar  ve Altın Koza ve Altın Portakal sahibi yönetmen  Reha Erdem .
 
Ayrıca Türkiye’de matematik denilince akla gelen  Ali Nesin  her ay matematik problemleriyle  Tuhaf Dergi’ de olacak. Uluslararası alanda birçok ödül sahibi, Türk edebiyatının önemli temsilcilerinden  Hakan Günday  ve Türkiye’nin en önemli oyuncularından  Ahmet Mümtaz Taylan  her ay devam edecekleri  ‘Tahin Pekmez’  köşesi için ilk sayıda propagandayı konuştular. Gazeteci  İsmail Saymaz  bugüne dek yaptığı haberlerin peşine  Tuhaf Dergi  için tekrar düşüyor, felsefeci  Ahmet İnam  ise felsefe yazıları ile  Tuhaf Dergi ’de yer alıyor.
 
  Tuhaf Dergi ’nin tam yazar kadrosu ise şöyle: Zülfü Livaneli, Mazhar Alanson, Selim İleri, Ahmet Mümtaz Taylan, Hakan Günday, Burak Aksak, İsmail Saymaz, Murat Uyurkulak, Tarık Tufan, Etgar Keret, Ülkü Tamer, Ali Nesin, Sevan Nişanyan, Ercan Mehmet Erdem, Levent Kazak, Tayfun Pirselimoğlu, Ebru Ceylan, Gündüz Vassaf, Mehmet Yaşin, Nebil Özgentürk, Barış Pirhasan, Selahattin Duman, Mercan Dede, Ahmet İnam, Hasan Saltık, Yıldız Ramazanoğlu, Mehmet Turgut, Kalben, Bülent Somay, Işıl Cinmen, Ayça Örer, Eylem Kaftan, Ömür İklim Demir, Egemen Alper, Ethem Baran, Mustafa Orman, Kerim Altınbaşak, Serkan Akkoyun, Ali Bulunmaz, Cem Duran, Nurhak Kaya.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Etiketler: tuhaf, dergi, sayı:, nisan, 2017, dergiler